Vážení rodiče,

zveme Vás na třídní schůzky, které se konají ve čtvrtek  8. 9. 2022. v kmenových třídách.

Začátek třídních schůzek:

1. třída ŽELVIČKY – v 16.00

3. třída  ŽIRAFY – v 16.30

2. třída TUČŇÁCI – v 17.00

Účast pouze rodičů bez dětí. Děkujeme za pochopení. Těšíme se na Vás.

Zveme Vás na třídní schůzky, které se konají dne 8. 9. 2022 v odpoledních hodinách v budově mateřské školy. Čas bude upřesněn.

Prosíme o účast pouze rodičů bez dětí.  Těšíme se na Vás.

Zveme Vás na seznamovací Zahradní slavnost s programem Gábiny a Katky dne 15. 9. 2022 v 15. 30 hod. pro rodiče s dětmi.

Adaptační režim

V MĚSÍCI ZÁŘÍ OD 1. 9. 2020 DO 9. 9. 2022  BUDE PROVOZ TŘÍDY ŽELVIČEKPOLODENNÍ. V RÁMCI ADAPTAČNÍHO REŽIMU S DĚTMI PRACUJÍ OBĚ UČITELKY SOUČASNĚ – DOPOLEDNE.

Nově přijaté děti v týdnu od 1. 9. – 9. 9. 2022 budou docházet v rámci adaptačního režimu pouze na dopoledne. V dalších dnech se budou rodiče individuálně domlouvat s paní učitelkami v kmenových třídách.

PROSÍM RODIČE, ABY S TÍM POČÍTALI, POUZE V MIMOŘÁDNÝCH PŘÍPADECH JE MOŽNÉ PŘEVÉST PO OBĚDĚ DÍTĚ DO JINÉ TŘÍDY NA ODPOČINEK.

Omluvy dětí do 8 hodin v aplikaci TWIGSEE.

Během září je možné i telefonicky nebo SMS -  736 610 426, 271 751 088

Prosíme rodiče, aby dodržovali časy příchodů a odchodů. Zbytečně se v budově školy nezdržovali.

Seznam věcí, které děti potřebují při nástupu do mateřské školy - PODEPSANÉ

• Přezůvky (bačkory nejlépe s pevnou špičkou a s pevnou patou)
  • Náhradní tričko a kalhoty ( tepláky/legíny), ponožky, spodní prádlo
  • Vhodné oblečení a obuv pro pobyt venku (tepláky, mikina, boty na zahradu)
  • Gumovky, pláštěnka
  • Pyžamo
  • Batůžek – na věci které si děti odnáší odpoledne domů ze zahrady
  • Každé dítě bude mít ve své poličce v uzavíratelném sáčku se jménem dítěte čistou roušku pro případ podezření na možnou nákazu

INFORMACE K PLATBÁM OD 1. 9. 2022

Vážení rodiče, z důvodu obrovského nárůstu cen potravin a dodržování výživových norem jsme nuceni navýšit stravné, a to od 1. 9. 2022.

Děti 3- 6 let – celodenní stravné --------------------------------------------- 50 Kč

Děti 3 -6 let polodenní stravné ------------------------------------------------39 Kč

Děti 7 leté    – celodenní stravné --------------------------------------------- 53 Kč

Děti 7 leté    – polodenní stravné --------------------------------------------- 41 Kč

Prosíme o úpravu měsíčních záloh od 1. 9. 2022 :

Děti 3- 5 let--------------- 1 090 Kč + 700 Kč školné ------------------------------  1 790 Kč

Děti 6 leté (povinné předškolní vzdělávání - platí pouze stravné)---------------  1 090 Kč

Děti 7 leté (s odkladem školní docházky - platí pouze stravné)------------------- 1 150 Kč

Číslo účtu MŠ: 29 19 52 369/0800 + variabilní symbol

(variabilní symbol je přidělen Vašemu dítěti na celou dobu školní docházky)

Desatero pro rodiče před nástupem do mateřské školy

1. 1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si povídejte s dítětem, .
  2. které do mateřské školy chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby Vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.
  3. 2. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně ale s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se prohlubuje.
  4. 3. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.
  5. 4. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“
  6. 5. Pokud dítě bude plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.
  7. 6. Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.
  8. 7. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci Vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.
  9. 8. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.
  10. 9. Promluvte s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě ze začátku může přijít jen na kratší čas (hodinu) apod.