Vážení rodiče,

od pátku 1. 10. 2021 spouštíme evidenci docházky dětí prostřednictvím aplikace Twigsee.

Pří zadávání docházky v Twigsee označte přítomnost vašeho dítěte na daný den v MŠ (POLODENNÍ DOCHÁZKA/ CELODENNÍ DOCHÁZKA/ OMLUVA + DŮVOD ABSENCE).

V pátek 24. 9.  jste obdrželi email s instrukcemi k přihlášení, k vytvoření hesla pro přístup a k vyplnění evidenčního listu dítěte.

Prosíme, zkontrolujte si doručené emaily (spam/hromadné emaily).

V případě nedoručeného emailu, kontaktujte paní učitelky na třídní emaily.

Do Mateřské školy,  Praha 10, Trhanovské náměstí 7, přijmeme paní uklízečku

na zkrácený úvazek 6,5 hodin denně s nástupem 1. 11. 2021. Praxe vítána.

Životopisy posílejte na email: ms.trhanak@seznam.cz,

tel. 737 494 998

Rok utekl jako voda a my se opět loučíme s budoucími prvňáky.

Letos do školy vyšleme kluky a holky, které jsme pasovali na školáky, po té, co rodičům předvedli svůj krátký program.

Všichni dostali nejen šerpu, ale také malý dárek v podobě knihy s věnováním.

Aby si  rozloučení náležitě užili, zakončili jsme slavnost  Pohádkou z kouzelného klobouku.

I nejmladší třída  měla možnost se rozloučit se školkou, v tomto školním roce, v rámci tvořivé dílny s divadelním představením Náš nový kamarád na školní zahradě.

Přeji vám krásné prázdninové dny plné sluníčka. Kdo bude mít možnost, prosím, pošlete nám z prázdninového putování pohled, který nám ozdobí v září naší společnou cestovatelskou nástěnku.

Budeme rádi, když nám z prázdninového putování přivezete malý prázdninový kamínek, který nám v září ozdobí naší zahrádku u vchodu školky.

Děkuji všem pedagogům a zaměstnancům školy za jejich pracovní nasazení, rodičům za vstřícnost a spolupráci a hlavně dětem za jejich úsměvy.

Děkuji  Jana Nejedlová

Vážení rodiče,

nezapomeňte si odnést na prázdniny všechny věci dětí.

Během prázdnin budou v mateřské škole probíhat úklidové práce, opravy a údržba budovy.

Od 1.7.2021 - 16.7.2021 bude provoz MŠ pouze pro dětí, které se přihlásily k prázdninovému provozu.

Platby na měsíc červenec:

ŠKOLNÉ — 300 Kč (neplatí předškolní děti)

STRAVNÉ — 380 Kč

Desatero pro rodiče před nástupem do mateřské školy

1. Mluvte s dítětem o tom, co se ve školce dělá a jaké to tam je. Můžete si k tomu vzít obrázkovou knížku nebo si povídejte s dítětem, které do mateřské školy chodí (mělo by tam ale chodit rádo, aby Vaše dítě nevystrašilo barvitým líčením zlých zážitků). Vyhněte se negativním popisům, jako „tam tě naučí poslouchat“, „tam se s tebou nikdo dohadovat nebude“ apod.

1. Zvykejte dítě na odloučení. Při odchodu např. do kina láskyplně ale s jistotou řekněte, že odcházíte, ale ujistěte dítě, že se vrátíte. Dítě potřebuje pocit, že se na Vás může spolehnout. Chybou je, vyplížit se tajně z domu. Dítě se cítí zrazené a strach z odloučení se prohlubuje.

1. Veďte dítě k samostatnosti zvláště v hygieně, oblékání a jídle. Nebude zažívat špatné pocity spojené s tím, že bude jediné, které si neumí obléknout kalhoty nebo dojít na záchod.

1. Dejte dítěti najevo, že rozumíte jeho případným obavám z nástupu do školky, ale ujistěte ho, že mu věříte a že to určitě zvládne. Zvýšíte tak sebedůvěru dítěte. Pokud má dítě chodit do školky rádo, musí k ní mít kladný vztah. Z toho důvodu nikdy školkou dítěti nevyhrožujte (dítě nemůže mít rádo něco, co mu předkládáte jako trest) – vyhněte se výhrůžkám typu „když budeš zlobit, nechám tě ve školce i odpoledne“

1. Pokud dítě bude plakat, buďte přívětiví, ale rozhodní. Rozloučení by se nemělo příliš protahovat. Ovšem neodcházejte ani narychlo nebo tajně, ani ve vzteku po hádce s dítětem.

1. Plňte své sliby – když řeknete, že přijdete po obědě, měli byste po obědě přijít.

1. Udělejte si jasno v tom, jak prožíváte nastávající situaci Vy. Děti dokážou velmi citlivě poznat projevy strachu u rodičů. Platí tu, že zbavit se své úzkosti znamená zbavit dítě jeho úzkosti. Pokud máte strach z odloučení od dítěte a nejste skutečně přesvědčení o tom, že dítě do školky dát chcete, pak byste měli přehodnotit nástup dítěte do školky. Případně se dohodněte, že dítě do školky bude vodit ten, který s tím má menší problém.

1. Za pobyt ve školce neslibujte dítěti odměny předem. Dítě prožívá stres nejen z toho, že je ve školce bez rodičů a zvyká si na nové prostředí. Přidá se k tomu strach z toho, že selže a odměnu pak nedostane. Samozřejmě – pokud den ve školce proběhne v pohodě – chvalte dítě a jděte to oslavit do cukrárny nebo kupte nějakou drobnost. Materiální odměny by se neměly stát pravidlem, dítě by pak hračku vyžadovalo každý den.

1. Promluvte s učitelkou o možnostech postupné adaptace dítěte – dítě ze začátku může přijít jen na kratší čas (hodinu) apod.

Seznam věcí, které děti potřebují při nástupu do mateřské školy - PODEPSANÉ

• Přezůvky (bačkory nejlépe s pevnou špičkou a s pevnou patou)
  • Náhradní tričko a kalhoty ( tepláky/legíny), ponožky, spodní prádlo
  • Vhodné oblečení a obuv pro pobyt venku (tepláky, mikina, boty na zahradu)