Vítejte na třídní nástěnce Tučňáků

Vážení rodiče,

v pondělí 24. 5. 2021 v 9. 00 hod. je plánované, za přísných epidemiologických opatření, fotografování dětí v naší škole – společná fotografie třídy.

Snad nám to příznivé podmínky letos umožní.

V tento den přiveďte vaše děti převlečené do oblečení, ve kterém se děti budou fotit.

Jana Nejedlová

Projekt týdne: Moje rodina  3.5. - 7. 5. 2021

Ahoj děti, celý týden si budeme povídat o našich rodinách ZDE

Můžete si zkusit vyjmenovat všechny, kteří do vaší rodiny patří (nezapomeňte na sebe!)

Každý má v rodině nějaké místo, nějaké úkoly, každého baví něco jiného-babičky, maminky či tety třeba rády pletou-zkuste to taky

A protože v neděli 9. 5. slaví všechny maminky svátek (,,Svátek matek“), tak jim udělá radost třeba přáníčko (do srdíčka vám nějaký dospělák pomůže něco napsat)

Můžete vyrobit kytičku ZDE a ZDE

Anebo motýlka-moc hezky vypadá z kávových filtrů-namalovaný vodovkami. Můžete ho přilepit na špejli-a máte zápich do opravdové květináčové kytky pro maminku. ZDE a ZDE

A nakonec krátká básnička-když si jí každý den řeknete, v neděli ji pro maminku budete umět:

,,Maminko, nevím, co Ti přát-jsem totiž hrozně nerozhodný(á),

a tak Ti přeju tisíckrát, abych byl (a), aspoň jednou hodný(á)“.

NÁMĚTY NA TVOŘENÍ - ZDE

Aktualizace informací k testování dětí od pondělí 26. 4. 2021.

Vážení rodiče,

prosíme, prostudujte si společně s dětmi instruktáž k provedení testu.

Budeme testovat jiným tipem testu.

Instruktážní leták testy Singclean testy

Video testování ve škole – Singclean testy

Předem děkujeme

Projekt týdne: 26.4. -30.4.

naše mateřská škola se zapojila do Projektu "Čarotýden s Klikou" ve školce i doma.

E-mailem obdržíte bližší informace společně s heslem k on-line aktivitám.

Milé děti,

tento týden se seznámíme s tradicí pálení čarodějnic.

Proč se pálí čarodějnice?  Podívejte se na video, kde najdete odpověď na tuto otázku.

Zatančíme si s veselou písničku PĚT JEŽIBAB (Petr Skoumal).

Můžete se podívat na pohádku: Chaloupka na vršku -  Jak odletěly čarodějnice

NÁMĚTY NA TVOŘENÍ

Čarodějnice z ubrousků - zde, DEN ČARODĚJNIC - INSPIRACE NA TVOŘENÍ, Čarodějnické  náměty - zde

Dekorace do okna - námět

Pracovní listy — čarodějnice

Koště pro čarodějnici:

Milé děti, zkuste si doma vyrobit čarodějnické koště. Stačí vám pár březových větviček, které s maminkou a s tatínkem najdete na procházce v lese.