Vítejte na třídní nástěnce Tučňáků

ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ

V pátek 4. 12. 2020 v dopoledních hodinách proběhne v naší mateřské škole ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ S NADÍLKOU.
V tento den přijdou všechny děti v maskách čertíků a společně si užijeme rejdění, které ukončíme andělskou nadílkou.
Paní kuchařky nám připraví čertovský jídelníček plný překvapení.
Děti, které do školky nedochází, si mohou v tento den vyzvednout nadílku v čase 12. 30 - 13. 00 hod. nebo v jiném čase po domluvě s třídními paní učitelkami.

Těšíme se na čertíky – kolektiv MŠ

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

NA NEDĚLI 29. 11. 2020 PŘIPADÁ 1. ADVENTNÍ NEDĚLE.

V TENTO DEN SI JISTĚ V MNOHÝCH DOMÁCNOSTECH ZAPÁLÍTE 1. ADVENTNÍ SVÍČKU A ZÁROVEŇ SE NÁM OD TÉTO NEDĚLE BUDE PRAVIDELNĚ ROZSVĚCET VÁNOČNÍ STROMEČEK, KTERÝ JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI PŘED BUDOVOU MATEŘSKÉ ŠKOLY.

VÁNOČNÍ NADÍLKA

ZDOBENÍ STROMEČKŮ VE TŘÍDÁCH  - 10. 12. 2020

ŽELVIČKY – VESELÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK

TUČŇÁCI – STAROČESKÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK

ŽIRAFY – VOŇAVÝ VÁNOČNÍ STROMEČEK

ZPĚV VÁNOČNÍCH KOLED U VENKOVNÍHO ROZSVÍCENÉHO STROMEČKU - 14. 12. 2020 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH

VÁNOČNÍ NADÍLKA  -  14. 12. 2020 V DOPOLEDNÍCH HODINÁCH

Vánoční prázdniny

Vážení rodiče,
na základě dohody MČ Praha 15, OŠKZ a Mateřské školy Trhanovské náměstí 7, zastoupené Janou Nejedlovou, bude provoz v MŠ od 23. 12. 2020 - 3. 1. 2021  přerušen.

Školy budou od 23. 12. 2020 do 3. 1. 2021  uzavřeny.

Provoz bude opět zahájen v pondělí 4. 1. 2021

Fotografie dětí si můžete vyzvednout v ředitelně od 23. 11. – 26. 11. 2020

v době 12.30 hod. – 13. 00 hod.

nebo 15. 00 hod. – 16. 00 hod.

Prosím rodiče o přesnou částku, kterou vám sdělí paní učitelky.

SVATOMARTINSKÉ SVÍCENÍ

V letošním školním roce nám situace, bohužel, neumožňuje uskutečnit Svatomartinský průvod s lampióny a společnou dílničku pro rodiče a děti.

Proto jsme si pro vás s dětmi připravili netradiční Svatomartinské svícení.

Ve středu 11. 11. 2020 dopoledne společně s dětmi vyzdobíme vchod naší školky vyrobenými lucerničkami, které nám všem budou svítit až do 12. 11. 2020. Poté si své lucerničky děti odnesou do svých pokojíčků.

Kdo bude mít cestu okolo naší školky, můžete se přijít podívat.

Jana Nejedlová a kolektiv paní učitelek

MILÍ RODIČE,

V TÝDNU OD PONDĚLÍ 9. 11. 2020, BUDEME VYRÁBĚT „SVATOMARTINSKÉ LAMPIÓNKY“.

PROSÍM, PŘINESTE DO ŠKOLKY SVÉMU DÍTĚTI 1 SKLENIČKU S VÍČKEM (PŘ.: OD MEDU, OKUREK, MARMELÁDY…)

PŘEDEM DĚKUJI

ELIŠKA BROŽKOVÁ

Vážení rodiče,

vzhledem k trvajícím epidemiologickým opatřením se pozastavují všechny kroužky v mateřské škole do odvolání. O situaci vás budeme průběžně informovat. Kroužky se vyúčtují nebo převedou do 2. pololetí dle situace. Děkujeme za pochopení.

Jana Nejedlová

V Praze dne 30. 10. 202

Dne 4.11. 2020  od 9:00 je naplánované focení v MŠ

(v případě zněny, budete informováni)

Na žádost rodičů je možno společné fotky dětí ve třídě

Cena 40kč

Prosíme o označení, zda se Vaše dítě zúčastní společného focení. (záleží na Vás, není povinné, kdo společnou fotku nechce, fotit se nemusí)

Rodiče si v nabídce fotografií vyberou: o které fotky mají zájem, zapíší počet kusů, cenu a spočítají celkovou částku.

Nezapomeňte prosím vyplnit jméno dítě , třídu do které chodí, kontakt na Vás a Váš podpis.

Vyplněné formuláře doneste do MŠ nejpozději v den focení.

Děkujeme

Prosíme rodiče dětí, zapsaných na kroužek Angličtiny, o registraci / přihlášení  ON-LINE ZDE

Předem děkujeme

Co nás čeká:

PROSINEC: Čas Vánoc

• 30.11. - 4.12. Mikuláš je tady

• 7.12. - 11.12. Vánoce ve školce

• 14.12. - 18.12. Přijde Ježíšek

LISTOPAD: BAREVNÝ PODZIM

• Podzimní počasí  2.11. - 6.11. - Zkoumáme podzimní oblohu, druhy počasí, pohybová improvizace „Vítr, větřík, vichřice“.

• Svatý Martin  9.11. - 13.11.  - Seznámení s legendou o sv. Martinovi, zdůraznění jeho empatie; podpora tradic. Společná dílna rodičů a dětí-lampiony na průvod.

• Havrani 16.11. - 20.11.  – Charakteristika podzimního počasí.

• Čertovské rejdění 23.11. - 27.11.  - Podíváme se do světa pohádek. Co je to dobro/zlo.  Kresba úhlem, čertí písničky a taneček, grafomotorika, logo.prevence

Co nás čeká:

ŘÍJEN: Jak chutná podzim

Přehled tematických celků:

• Podzim — Babí léto  29.9. - 2.10.

Uvědomovat si změny a proměny v přírodě na podzim. Charakteristické znaky přicházejícího podzimu. Seznámit se s plody podzimu, co je to Babí léto?

• Podzim na zahradě 5.10. - 9.10.

Sklizeň ovoce, zeleniny, poznáváme různé druhy zeleniny význam lidské práce na zahradě na poli. Procvičování poznatků o ovoci, jeho významu a zpracování

• Podzim malíř 12.10. - 16.10.

Krása podzimu-barevné listy, měnící se a pestré počasí, společný úžas nad tím, co umí podzim (i my děti).