Akce na školní rok 2019/2020

Náš nový kamarád

KDY: 17.března 2020

ZRUŠENO

V návaznosti na usnesení Rady městské Prahy 15 ze dne 13.3.2020, ředitelství MŠ Trhanovské náměstí 7, Praha 10, zastoupené Janou Nejedlovou, rozhodlo o přerušení provozu školy od pondělí 16. března 2020 (COVID 19 ).

(náhradní termín upřesníme dle aktuální situace)

KDE: v 15:30 v Žirafách

Jak se správně chovat, když do třídy přijde nový kamarád – cizinec? Jak se v novém prostředí cítí? Jak mu můžeme pomoci?

Na tyto otázky Vám i dětem odpoví loutkový chlapeček Akia a jeho kamarádi, studenti z pražské DAMU.

Společně si užijí spoustu zábavy! Naučí se novou písničku, zahrají si pravou africkou hru se zvířátky, poslechnou si také napínavou bajku.

Autor projektu: My.Aktivity, o.p.s.
Režie: Štěpán Gajdoš (DAMU)

Forma setkání: komunitně osvětové setkání

Časová dotace: 2 hodiny

Ve školním roce 2018/2019 proběhla akce:

Velikonoční jarmark a Batůžkový den

Středa 3.4.2019 – zahrada MŠ od 15 hodin

Cíl projektu: seznámení dětí a dospělých se životem dětí v rozvojových zemích prohloubení vědomí o našich tradicích a zvyklostech.

Velikonoční jarmark – rodiče s dětmi a učitelkami vyráběli různé předměty s velikonoční tématikou, babičky nebo maminky pekly koláče, buchty…Účastníci měli možnost ochutnat thajské kari, které vařila maminka z Thajska. Výtěžek jarmarku byl věnován organizací Mary´s Meals. Projekce pro rodiče  o  „Projektem Mary´s Meals“ s výkladem pana M.Poláška.

Batůžkový projekt – rodiče se mohli zapojit do projektu – darovat batoh s věcmi, které potřebuji děti v rozvojových zemích (pastelky, sešity, penály, kartáčky na zuby, hřebeny…),  zapojení dětí do tvorby batůžků pro kamarády v africké Malawi a podpora zážitkové formy vzdělávání našich dětí.

Datum konání: 3.4.2019

Čas zahájení : 15:00

Čas ukončení: 17:00

Forma setkání: Komunitně osvětové setkání